Šriftas:
A
A
A
Fonas:
Baltas
Juodas
Iliustracijos:
Rodyti
Slėpti
x

Ukrainos palaikymo akcija „Saulėgrąža“

2024 m. balandžio 21 d. 13 val.

Tuskulėnų dvaro kiemas (Žirmūnų g. 1F, Vilnius)

 

Mes tikime ukrainiečių pergale!

Simboliškai parodykime šį palaikymą ir kartu pasėkime saulėgrąžas Tuskulėnų memoriale.

Šiandienos kontekste saulėgrąžos – ne tik geltonos vasaros gėlės, visada atsigręžiančios į šviesą, bet ir neoficialus Ukrainos valstybės simbolis, visiems mums primenantis apie žmonių kovą už laisvę. Tai tarsi būtinas Ukrainos kaimo kraštovaizdžio elementas, randamas bene kiekvienoje sodyboje. Jau trečius metus iš eilės kviečiame papuošti jų žiedais Tuskulėnų rimties parką, kuriame palaidoti už Lietuvos laisvę kovojusių didvyrių palaikai, taip įgyvendinant istorinės atminties veiksmą, kuris leistų paminėti Ukrainos ginkluotą ir pilietinį pasipriešinimą, karo netektis ir pergalę jame bei sudarytų galimybę sutelkti nuo karo į Lietuvą pabėgusius ukrainiečius su vietinėmis bendruomenėmis.

Renginyje planuoja dalyvauti Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro generalinis direktorius dr. Arūnas Bubnys, Ukrainos ambasadorius Lietuvoje Petro Bešta, Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas gen. Arvydas Pocius, Krašto apsaugos ministras Laurynas Kasčiūnas.

Muzikinę programą atliks Ukrainos centro vokalinis ansamblis „Mrija“ („Svajonė“) ir Vilniaus Balio Dvariono dešimtmetės muzikos mokyklos moksleiviai.

Renginio metu bus pristatyta ukrainiečio dailininko Jurijaus Grigarovičiaus tapybos darbų paroda „Karo dienoraštis“.

Sėklomis pasirūpinsime mes, kiekvienas norintis jų galės pasiimti ir į namus.

Susitikime, kad sugrįžtų šviesa!