Šriftas:
A
A
A
Fonas:
Baltas
Juodas
Iliustracijos:
Rodyti
Slėpti
x

Projektas „Šokis plius miestas“

20220518 sokis01

Apie projektą

Keliaudamas per žemės, vandens ir oro stichijas žemiškasis žmogaus pavidalas plėšia nuo savęs materialiuosius egzistencijos sluoksnius, kol galiausiai išsilaisvina ir, tapęs besvore belyte būtybe, išsklendžia į amžiną šviesą. Tuskulėnų rimties parko koplyčia-kolumbariumas – tai vienas įspūdingiausių pastatų mieste, savyje saugantis ir savo architektūra nešantis stiprią žinutę apie XX amžiaus okupacijos aukas, kurių istoriją būtina žinoti ir niekada nepamiršti. Tai sakrali erdvė, subtiliai, bet drąsiai įsiliejanti į aplinką – iš dalies nematoma, nes virtusi kalvele, iš dalies labai ryški, su įėjimą žyminčiu kryžiumi. Koplyčios ir ją supančio kolumbariumo vidaus erdvės santūrios, jose rasite nedaug spalvų, tik kelias stiprų krūvį nešančias medžiagas – natūralų betoną, baltą tinką, akmenį. Čia svarbiausia yra šviesa – ryški iš viršaus, užliejanti koplyčios erdvę, ir švelni iš apačios, pabrėžianti kolumbariumo rimtį.

Kurdama šokio klipą šioje jautrioje erdvėje choreografė Erika Vizbaraitė ir režisierė Lina Lužytė kartu su kūrybine komanda ieško būdo kalbėti apie skaudžias temas, šį kartą – judesio ir šviesos pagalba.


Klipas LRT mediatekoje

Spaudos pranešimas apie projektą

20220518 sokis02

Autoriai

Koplyčios-kolumbariumo autoriai: architektai M. P. Šaliamoras, V. E. Čekanauskas, A. Umbrasas, architektė-restauratorė L. Masliukienė, kraštovaizdžio architektas J. Balkevičius, tapytojas G. Umbrasas, skulptorius G. Karalius (2004 m.)

Šokėja ir choreografė – Erika Vizbaraitė

Režisierė – Lina Lužytė

Operatorius – Vytautas Katkus

Kompozitorius – Vladas Dieninis

Šokio filmo prodiuseris – „Just a moment“

Projekto „Šokis plius miestas“ prodiuseriai: LRT, Lietuvos šokio informacijos centras / Lithuanian Dance Information Centre

Filmų prodiuseriai: Lietuvos šokio informacijos centras / Lithuanian Dance Information Centre, Just a moment Šeiko šokio teatras Visagino kultūros centras

Projekto partneris – Architektūros fondas

Projektą finansuoja: Lietuvos kultūros taryba LRT Visagino miesto savivaldybe Klaipėdos miesto savivaldybė