Šriftas:
A
A
A
Fonas:
Baltas
Juodas
Iliustracijos:
Rodyti
Slėpti
x

Filmų peržiūros

Rodomi daugiau nei 60 pavadinimų filmai tremties, laisvės kovų, Lietuvos atgimimo ir Tuskulėnų istorijos tematika. Iš jų populiariausi:

„Gyveno senelis ir bobutė“ (2007 m., trukmė 30 min.)
Filmas „Gyveno senelis ir bobutė“ – tai režisierės Giedrės Beinoriūtės senelių, ištremtų į Sibirą, gyvenimo istorija, papasakota mažos mergaitės, savaip suprantančios anų dienų įvykius, lūpomis. Filme panaudotos fotografijos iš asmeninio autorės ir Genocido aukų muziejaus archyvo, jis paįvairintas animaciniais ir kino kronikų intarpais.

„Tuskulėnų paslaptis“, (2009 m., trukmė 30 min.)
Vytauto Damaševičiaus ir Juozo Matonio sukurtame dokumentiniame filme atskleidžiama tragiška XX a. vidurio Tuskulėnų dvaro teritorijos istorija bei 1944–1947 m. Vilniaus NKGB (MGB) vidaus kalėjime nužudytų ir Tuskulėnuose užkastų žmonių likimai.

„1941 m. tremtis vaikų akimis“ (2011 m., trukmė 18 min.)
Režisieriaus Jokūbo Viliaus Tūro dokumentinis filmas pasakoja apie pirmąjį masinį Lietuvos gyventojų trėmimą į Sibirą 1941-ųjų birželio 14 dieną. Tuomet iš Lietuvos buvo išvežta apie 18 tūkst. žmonių, iš jų – kiek daugiau nei 5 tūkst. vaikų. Tik nedaugeliui jų pavyko išgyventi Sibiro pragare. Šiandien tie, kurie dar visiškai maži buvo prievarta išplėšti iš savo pasaulio, dalijasi skaudžiais liudijimais apie nežmoniškas sąlygas tremtyje – nuolatinį alkį, šaltį, ligas ir už viską stipresnę viltį vieną dieną grįžti į Lietuvą.

„Ledo vaikai“ (2011 m., trukmė 56 min.)
Ingos Berulienės ir Justino Lingio filmas supažindina su sovietinio teroro metu iš Baltijos šalių ištremtų ar tremtyje gimusių vaikų patirtimis ir likimais. Filmo kūrėjus domino, kaip tremtis paveikė vaikų pasaulėžiūros, humanistinių vertybių sistemos ir tautinio identiteto formavimąsi, kas lėmė buvusių tremtinių aktyvią poziciją siekiant Baltijos šalių nepriklausomybės ir ją atkuriant.

„Tremtinių vaikai“ (2011 m., trukmė 25 min.)
Autoriaus Justino Lingio dokumentinis filmas pasakoja apie pirmąjį masinį Lietuvos gyventojų trėmimą į Sibirą. Iki Antrojo pasaulinio karo didžiausia susidorojimo akcija su Lietuvos gyventojais buvo įvykdyta 1941 m. birželio 14–18 dienomis. Per kelias dienas buvo suimta ir iš Lietuvos išvežta apie 18 tūkst. žmonių, iš jų kiek daugiau nei 5 tūkst. vaikų. Trėmimus vykdė NKVD darbuotojai, o jiems talkino vietinis partinis sovietinis aktyvas. Daugumai Lietuvos gyventojų, retai peržengusių savo parapijos ribas, atrodė, kad atėjo pasaulio pabaiga.

„Holokausto vaikai“ (2011 m., trukmė 28 min.)
Režisieriaus Justino Lingio filmas pasakoja apie Holokaustą Lietuvoje. Antrojo pasaulinio karo metu daugiau nei devyni iš dešimties Lietuvoje gyvenusių žydų tapo baisaus smurto ir masinių žudynių aukomis. Labiausiai pažeidžiami ir mažiausiai apsaugoti buvo žydų vaikai ir seneliai. Pagal nacių ideologiją visi jie buvo pasmerkti mirčiai. Tik nedaugeliui vaikų pavyko išsigelbėti. Vienas iš jų – prof. habil. dr. Markas Petuchauskas. Jo prisiminimuose giliai įsirėžę dramatiški XX a. įvykiai, kurie buvo žiaurūs ir tragiški visam kraštui. Tačiau ir tomis siaubo kupinomis dienomis Lietuvoje atsirado žmonių, kurių drąsa ir pasiaukojimas padėjo išgyventi. Išsigelbėjimas nuo mirties prilygo stebuklui.

„Kapas 27/3. Vanago sugrįžimas“, 2019 m. (trukmė 52 min.) Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro sukurtas mokslinis dokumentinis filmas „Kapas 27/3. Vanago sugrįžimas“ (režisierius A. Kuzmickas), pasakojantis apie LGGRT centro, Vilniaus universiteto ir kitų institucijų mokslininkų vykdytas Lietuvos laisvės kovos sąjūdžio gynybos pajėgų vado Adolfo Ramanausko-Vanago palaikų paieškas ir mokslinius tyrimus.
Filmas su angliškais subtitrais.