Šriftas:
A
A
A
Fonas:
Baltas
Juodas
Iliustracijos:
Rodyti
Slėpti
x

Karpinių parodos „Lietuvos dvarai“ pristatymas

Tautodailininkės, meno kūrėjos, sertifikuotos amatų meistrės Odetos Tumėnaitės-Bražėnienės karpinių parodos „Lietuvos dvarai“ pristatymas

 2023 m. gruodžio 13 d. 16 val. Tuskulėnų memorialo Konferencijų salė (Žirmūnų g. 1F, Vilnius)

 

Maloniai kviečiame į tautodailininkės, meno kūrėjos, sertifikuotos amatų meistrės Odetos Tumėnaitės-Bražėnienės karpinių parodos „Lietuvos dvarai“ pristatymą, kuris vyks 2023 m. gruodžio 13 d. 16 val. Tuskulėnų memorialo Konferencijų salėje (Žirmūnų g. 1F, Vilnius).

Odeta Tumėnaitė-Bražėnienė gimė 1964 m. birželio 10 d. Rokiškio raj. Keležerių kaime. Baigė Keležerių pradinę ir Obelių vidurinę mokyklas. Vilniaus Pedagoginiame universitete įgijo lietuvių kalbos ir literatūros mokytojos specialybę. Nuo 1986 m. gyvena Utenoje. Su vyru Jurgiu išaugino du sūnus ir dvi dukras. Dirba kūrybinį darbą.

Dar studijuodama, nuo 1983 m. pradėjo kurti karpinius ir dalyvauti parodose. 1984 m. buvo priimta į Lietuvos tautodailės sąjungą. Kuria karpinius, lino ir medžio raižinius, skutinėja bei vašku margina margučius.

Surengė per 100 personalinių parodų, kurios apkeliavo įvairias galerijas Europoje, Kinijoje, Rusijoje ir JAV. Dalyvavo per du šimtus rajoninių, regioninių, grupinių, respublikinių ir tarptautinių parodų įvairiose šalyse. Apdovanota prizais ir laureato diplomais. Savo karpiniais ir grafika iliustravo per dešimtį knygų. Odetos Tumėnaitės-Bražėnienės kūrinių yra įsigiję ne tik Lietuvos, bet ir užsienio muziejai.

Be kūrybinės veiklos, tautodailininkė dalyvauja edukacinėje veikloje: moko savo amato įvairiuose seminaruose ir kt. renginiuose ne tik Lietuvoje, bet ir Lenkijoje, Ukrainoje, Airijoje, Vokietijoje, Nyderlanduose, Italijoje, JAV ir kt.