Šriftas:
A
A
A
Fonas:
Baltas
Juodas
Iliustracijos:
Rodyti
Slėpti
x

Fotožurnalistikos festivalio „Vilniaus fotografijų ratas“ parodų ciklo atidarymas

Kviečiame į tarptautinio fotožurnalistikos festivalio „Vilniaus fotografijų ratas“ parodų ciklo atidarymą, kuris vyks vasario 9 d. 16 val. Tuskulėnų memorialo Dvaro kieme.

 

Renginyje dalyvaus ir pirmą ciklo dalį pristatys festivalio vadovas fotografas, Lietuvos spaudos fotografų klubo prezidentas Jonas Staselis, festivalio dalyviai fotožurnalistas Benas Gerdžiūnas ir fotografas Tadas Kazakevičius bei pagrindinio festivalio konkurso nugalėtojas Mikkel Horlyck. Bus eksponuojami ir pristatomi šie šešioliktojo festivalio fotopasakojimai: Mikkel Horlyck (Danija) „Paslaptingasis Jorgenas“, Mads Nissen „Ukraina kraujuoja“ ir „Nežmoniškas Talibano narkomanų kalėjimas“, Ali Khara „Afganistanas tapo „Talibistanu“, Mohsen Kaboli „At Oghlan“, Fausto Podavini „Nežmoniška geležies kaina“, Toby Binder „Maži niekšeliai – Belfasto jaunimas“, Jevhen Maloletka „Mariupolis“, Benas Gerdžiūnas „Ukraina: pilkoji zona“, Bruce Strong „Armėnija: tautos istorija“, Tadas Kazakevičius „Pernykštis sniegas“, Elena Krukonytė „Mano bendraamžių portretai“, Shayan Haji Najaf „Du drugelio sparnai“ ir „Rožinė Princesė“, Fatemeh Abedini „Merginos nepaiso ribų“.

Pernai lapkritį vienam iš festivalio dalyvių, fotografui iš Ukrainos Jevhenui Maloletka, buvo paskirta „Stasio Lozoraičio Vilties Laisvės“ premija už jo fotografijų seriją apie apgultą ir nuolat bombarduojamą Mariupolį, į kurį Jevhenas su kolega Mstyslavu Černovu atvyko dieną prieš prasidedant karui ir išbuvo iki kovo 15 d., kai fronto linija nežinomomis trajektorijomis jau driekėsi pačiame mieste.

Jevheno Maloletkos nuotraukos yra eksponuojamos ir Vilniaus traukinių stotyje, parodoje, skirtoje agresoriaus šalies keleiviams vykstantiems į ir iš Kaliningrado srities. Joje ukrainiečių fotografų nuotraukomis atskleidžiamas karo brutalumas, kurį patiria agresoriaus naikinama Ukraina.