Šriftas:
A
A
A
Fonas:
Baltas
Juodas
Iliustracijos:
Rodyti
Slėpti
x

Dailininkės Giedrės Bulotaitės-Jurkūnienės darbų paroda

„Žvilgsnis į savo seną plakatą“

Kovo 6–balandžio 26 d.

Tuskulėnų memorialo Konferencijų salė

 

Nuo kovo 6 d. iki balandžio 26 d. Tuskulėnų memorialo Konferencijų salėje eksponuojama Giedrės Bulotaitės-Jurkūnienės darbų paroda „Žvilgsnis į savo seną plakatą“.

Parodą galima apžiūrėti antradieniais–sekmadieniais nuo 10 iki 16 val.

 

Dailininkė, literatė, režisierė, Lietuvos dalininkų sąjungos narė, Vilniaus miesto menininkų klubo „Plekšnė“ įkūrėja ir prezidentė Giedrė Bulotaitė-Jurkūnienė gimė 1947 m. Plungėje. 1972 m. baigė Lietuvos valstybinį dailės institutą, 1978 m. priimta į Lietuvos dailininkų sąjungą.

1969–2024 m. surengė daugybę autorinių parodų įvairiomis dailės technikomis – plakato, estampo, knyginės grafikos, miniatiūrų, akvarelės, temperos, aliejinės tapybos, portreto. Jos darbai buvo eksponuojami Lietuvos, Varšuvos, Honkongo, Vokietijos, Lemonto, Niujorko dailės galerijose.

1992 m. G. Bulotaitei-Jurkūnienei įteiktas Sausio 13-osios atminimo medalis už drąsą ir pasiaukojimą Lietuvos Respublikai, 2014 m. – LDK Kilmingųjų susivienijimo medalis už indėlį į LDK istorinį kultūros paveldą. 2006 m. suteiktas Garbės Bajoro vardas (Garbės Bajoro Auksinis ženklas). Už visuomeninę ir kultūrinę veiklą įvertinta atminimo medaliais ir įvairiais padėkos raštais. Apdovanota keturiais Lietuvos rekordų diplomais už mažiausius daugiaplanius, daugiaspalvius paveikslus.