Šriftas:
A
A
A
Fonas:
Baltas
Juodas
Iliustracijos:
Rodyti
Slėpti
x

Apžvalginės ekskursijos

Apžvalginė ekskursija po muziejinę ekspoziciją „Projektas – HOMO SOVIETICUS“
(skirta 5–12 kl., trukmė – 1,5 val.)

Šioje ekspozicijoje keliamas klausimas – kas buvo ir yra homo sovieticus? Koks tai žmogus ir kaip jis buvo kuriamas? Muziejus aprėpia visą sovietinį laikotarpį – nuo Josifo Stalino iki pirmųjų Sąjūdžio metų. Supažindinama su to meto gyvenimo realijomis ir (ne) tikrove. Parodoma ir pasakojama, kokiais metodais sovietinė valdžia bandė įsibrauti į pagrindines gyvenimo sritis: kultūrą, religiją, istoriją, meną, mokslą, laisvalaikį, šeimą ir kt. Taip pat pabrėžiamas Lietuvos piliečių nenoras tarnauti naujai represinei valdžiai ir bandymai su ja kovoti.

 

Apžvalginė ekskursija po muziejinę ekspoziciją „Tuskulėnų dvaro paslaptys“
(skirta 5–12 kl., trukmė 1 val.)

Lankant muziejinę ekspoziciją supažindinama su sovietinio totalitarinio režimo sukurtu mirties nuosprendžių priėmimo ir vykdymo mechanizmu. Pasakojama apie slapta atvežtus ir užkastus Tuskulėnų dvaro teritorijoje žmones, kuriems 1944–1947 m. Vilniaus NKGB (MGB) vidaus kalėjime buvo įvykdyta mirties bausmė. Atskleidžiamos egzekucijų organizatorių ir vykdytojų biografijos, Sovietų Sąjungos represinių struktūrų veikimo metodai. Taip pat pristatoma Tuskulėnų dvaro istorija nuo XVI a. iki šių dienų.

 

 Apžvalginė ekskursija po memorialinį kompleksą
(skirta 5–12 kl., trukmė 1 val.)

Ekskursijos metu, vaikštant po parko teritoriją, lankytojai supažindinami su Tuskulėnų dvaro istorija, 1944–1947 m. dvaro sodybos paskirtimi jai priklausant sovietinėms represinėms struktūroms, aplankoma koplyčia-kolumbariumas, kurioje palaidoti NKGB (MGB) vidaus kalėjime nužudyti žmonės ir Vilniaus apylinkėse žuvę kovotojai.