Šriftas:
A
A
A
Fonas:
Baltas
Juodas
Iliustracijos:
Rodyti
Slėpti
x

Koplyčia-kolumbariumas

cont kolumbariumas13

Istorija

Kolumbariumas (lot. columbarium) – tai urnų su mirusiojo palaikais laikymo patalpa, statinys ar salė. Dažniausiai statomas prie krematoriumų ir kapinėse.

Tuskulėnų dvaro teritorijoje atlikus archeologinius kapaviečių ir antropologinius rastų palaikų tyrimus, parengtas jų amžinojo poilsio vietos – koplyčios-kolumbariumo – projektas. Jį rengė autorių kolektyvas: architektai Vytautas Edmundas Čekanauskas ir Algirdas Umbrasas, architektė restauratorė Lina Masliukienė, skulptorius Gediminas Karalius, tapytojas monumentalistas Gitenis Umbrasas. Techninį projektą parengė ir jo įgyvendinimą prižiūrėjo architektai Marius Šaliamoras ir Jūras Balkevičius. Tuskulėnų rimties parką sukūrė ir pastatus restauravo VĮ „Lietuvos paminklai“.

Projekto autoriai pasirinko pilkapio formos statinį, kuriame per 2004 m. Vėlines atgulė Tuskulėnuose atkastų žmonių palaikai. Jame vienodose urnose-karsteliuose, sudėtose į kriptas, palaidoti 717 žmonių palaikai, kitų septynių asmenų palaikai atiduoti artimiesiems, Telšių vyskupijai.

cont kolumbariumas02

Skliautinė mozaika „Trejybė“

2009 m. koplyčią-kolumbariumą papuošė meninis kūrinys – skliautinė mozaika „Trejybė“, simbolizuojanti Likimą, Laimę ir Laisvę. Jos autorius – G. Umbrasas. Iš balto ir geltono aukso gabaliukų ir spalvoto stiklo sulipdytas meno kūrinys skirtas sovietinio režimo aukoms pagerbti. Jis vaizduoja trijų paukščių – sakalo, pelėdos ir gulbės – sparnų sankirtą. Pilkapio viršūnę užbaigia karūna, kurią sukūrė G. Karalius.

Tuskulėnų rimties parko memorialiniame komplekse esanti koplyčia-kolumbariumas simbolizuoja aukų atminimo ir pagerbimo įamžinimą. Tai rimties ir susikaupimo erdvė.

cont kolumbariumas10

Norite apsilankyti?

Darbo dienomis koplyčia-kolumbariumas atvira lankytojams pageidaujant:

Pirmadieniais–antradieniais 9–16 val.
(skambinti tel. 8 646 46153 arba kreiptis į memorialinio komplekso darbuotojus adresu Žirmūnų g. 1F)

Trečiadieniais–šeštadieniais 10–18 val., sekmadieniais 10–17 val.
(skambinti tel. 8 646 49629 arba kreiptis į muziejinės ekspozicijos „Projektas – HOMO SOVIETICUS“ darbuotojus adresu Žirmūnų g. 1F)

 

 


Open House Vilnius audio ekskursija Tuskulėnų rimties parke ir koplyčioje-kolumbariume (Žirmūnų g. 1F).

Tuskulėnų memorialinio parko pastatai

Koplyčia-kolumbariumas

Tuskulėnų dvaro rūmai ir oficina

Tuskulėnų dvaro teritorija ir rimties parkas

Baltasis dvarelis ir Šv. Teresės koplytėlė